Rozpoczynamy ogólnopolską akcję, której celem jest wsparcie kobiet w pozbyciu się przekonania, że nie są wystarczające. Chcemy pokazać, że istnieje droga środka, w której nie trzeba być ani siłaczką, ani ofiarą. Zaprosiliśmy do jego współtworzenia ponad 30 kobiet, ekspertek w swoich dziedzinach. Jeśli jesteś kobietą „nieidealną” i „nieperfekcyjną” – dołącz do nas i przekonaj się, jak dobrze jest BYĆ WYSTARCZAJĄCĄ.
Diagnoza: co nas najbardziej ogranicza?
Niemal co druga kobieta ma kłopoty z poczuciem własnej wartości.
- 70% kobiet rezygnuje z czasu tylko dla siebie, bo uważa, że inni (np. bliscy) bardziej tego potrzebują. Kobietom brakuje odwagi, by prosić o awans czy lepsze zarobki.
- 56% kobiet boryka się z myślą, że są złymi matkami, ponieważ zostają w pracy po godzinach.
- Prawie 60% kobiet wprowadzając zmiany w swoim życiu zawodowym kieruje się oceną innych.
- Jedynie 4% kobiet nie czuje się ograniczana przez oczekiwania innych.
- Co drugą kobietę ogranicza brak pewności siebie.
Kobiety „muszą” być silne. Tak nas wychowywano przez pokolenia, tak też kształtowało nas życie, uwarunkowania społeczne, oczekiwania, nakazy, kody kulturowe i trochę nasze własne przeświadczenia. Ale czy na pewno? Co to nam robi?
Dlatego chcemy zainicjować społeczną debatę, by wesprzeć kobiet w pozbyciu się przekonania, że są NIE DOŚĆ.
Czy jestem wystarczająco? …(wstaw dowolnie)
Kobiety codziennie mierzą się z oceną, porównują się do innych, zastanawiają się, czy są wystarczająco kompetentne, przygotowane, czy się nadają, itd.
To efekty wychowywania, życiowych doświadczeń, uwarunkowań społecznych, oczekiwań, kodów kulturowych i trochę własnych przeświadczeń.
Czy mogę ubiegać się o ten awans?
Czy mam wystarczające kompetencje, aby startować w tej rekrutacji?
Czy ja mogę tyle żądać za swoje usługi?
Czy jestem dobrą matką/żoną/partnerką?
Jaką cenę za to płacimy?
Niskie poczucie własnej wartości, niewiara we własne możliwości, zgoda na niższe zarobki, gorsze traktowanie w związku, itd.
Dlatego właśnie pragniemy zainicjować akcję w przestrzeni publicznej dyskusję, która pokaże kobietom, że nie muszą być takie, jak ktoś od nich oczekuje, nie muszą być nadmiernie perfekcyjne ani godzić się z rolą ofiary.
3-dniowe wydarzenie online Jesteś wystarczająca-uwierz w to! – to głos ponad 30 ekspertek: społeczniczek, psycholożek, prawniczek, mentorek, inspiratorek, businesswomenek, dziennikarek, ekspertek z różnych obszarów. To kobiety, które pokażą, że istnieje droga środka.
Dla kogo jest wydarzenie „Jesteś wystarczająca”?
– Tak naprawdę dla każdej kobiety. Bo każda z nas czasami czuje się nie dość, przechodzi kryzys, wątpi w siebie i swoje możliwości – mówi Sylwia Petryna, CEO Petra Consulting, doświadczona menedżerka i mentorka. – Chcemy, aby uczestniczki zobaczyły, co tak naprawdę blokuje nas, kobiety w docenieniu i szanowaniu siebie. Co ma na to wpływ – czasami nie mamy kompletnie świadomości, że tak to wygląda, że tak wiele rzeczy na to wpływa. Chcemy także pokazać, w jaki sposób sobie z tym poradzić.
Bardzo wiele obszarów ma tak naprawdę wpływ na poczucie naszej wartości, na nasze życie, na akceptację nas samych. Uświadomienie sob ie tego i zrozumienie, jak te mechanizmy działają pomaga zrozumieć i zmienić wiele kwestii, które same sobie narzucamy (a po części także nasze otoczenie): prawo do dokonywania własnych wyborów, do popełniania błędów, do posiadania własnych pieniędzy, niezależności, decydowania o sobie.
Dołącz do nas i uwierz w to: Jesteś wystarczająca!
Gorąco zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu. Jest całkowicie BEZPŁATNE – wystarczy, że się zarejestrujesz tutaj
W panelach i wystąpieniach wezmą udział m. in. Ola Gościniak twórczyni marki Jestem interaktywna, która od lat zachęca kobiety do niezależności, Monika Gałuszkiewicz, twórczyni Pikantnej Edukacji, która pięknie i lekko mówi o kobiecej seksualności; Joanna Cur, prawniczka, specjalizująca się w prawie antydyskryminacyjnym, Iwona Kutyna – dziennikarka Radia Zet, Agata Jankowska dziennikarka Forbes Woman, Emilia Bartosiewicz-Brożyna założycielka społeczności Lady Business Club i wiele innych kobiet, które często zabierają głos w przestrzeni publicznej.
Kiedy i jak się spotykamy?
Nasze wydarzenie jest online, odbywa się w dniach 4-6 grudnia, na prywatnej grupie na FB.
Zaczynamy 4 grudnia i spotykamy się w godz. 9:00-16:30 w pierwszy dzień i 9:00-15:00 przez kolejne dwa dni – 5 i 6 grudnia.
Wydarzenie odbywa się na specjalnej grupie na FB.
Dostaniesz do niej dostęp po rejestracji.
Gorąco zapraszamy! A jeżeli jesteś mężczyzną – podziel się tym wpisem z kobietami z Twojego otoczenia: może żoną, może dziewczyną a może siostrą lub córką – w ten sposób pokażesz, że są dla Ciebie ważne