969

Uroczyste wręczenie certyfikatów dla Trenerów VCC

Miesiąc rozpoczęłiśmy bardzo intensywnie. 5.01.2018 roku o godzinie 19.00 miało miejsce uroczyste wręczenie certyfikatów dla Trenerów VCC. Egzamin i certyfikaty odebrali uczestnicy naszych certyfikowanych szkoleń, którzy przystąpili w 2017 roku do egzaminu i go zdali.

A takie opinie o naszym szkoleniu otrzymaliśmy od amych uczestników:

Co dał mi Kurs? Hmmm 
Wiedzę o samej sobie. Odkryłam kolejne obszary mojej wewnętrznej strony, które mają znaczenie w pracy trenera.
Kurs rozpoczął się od Treningu interpersonalnego - polecam każdemu taką formę pracy nad samoświadomością, ponieważ ona jest kluczem do wszystkiego: do radzenia sobie z życiem, emocjami, pracą zawodową...
(...)
Dziękuję Pani Sylwii za kurs, który w moim odczuciu musi odbyć każdy trener. Nieważne czy jest to początek drogi zawodowej czy pracujemy od lat w zawodzie. Osoba, która chce być trenerem nauczy się jak nim być, natomiast tzw. "stary wyjadacz" aby nie popaść w rutynę musi szkolić się cały czas: uczyć się nowych technik i metod, odświeżać wiedzę i umiejętności, popatrzeć na siebie na nowo, czerpać z wiedzy innych uczestników kursu. To wzmacnia nasz warsztat zawodowy i życiowy.
Z całego serca polecam 

Teresa M. - właścicielka firmy

 

Kurs był dla mnie ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Od wielu lat uczestniczę w przeróżnych kursach i szkoleniach i naprawdę muszę przyznać, iż to co przeżyłam podczas 90 godzin szkoleniowych, było dla mnie ogromną wartością. Mogłoby się wydawać, że będziemy karmieni nudną teoretyczną wiedzą o tym jak powinno się prowadzić szkolenia, jak się zachowywać podczas prezentacji, jak rozpoznawać motywacje lub jej brak w grupach, jak reagować na sytuacje konfliktowe, czy jak skupiać uwagę innych. Nic bardziej mylnego, bowiem dynamika zajęć nie pozwala tu na nudę, a czas płynął jak szalony i ciągle było i mało.

(...)

Kurs uświadomił mi jak odpowiedzialnym zdaniem jest praca trenera, który niejako dyrygent, czy wirtuoz musi zadbać o to była całość szkolenia odpowiednio współbrzmiała i odniosła pożądanych efekt, od samego jego przygotowania poprzez poprowadzenie i do efektywnego zakończenia wraz z wyciąganiem samodzielnych wniosków po wszystkim.

Komu polecę? Na pewno nie jest to kurs dla wszystkich, bo choć można się tego zawodu wyuczyć, to z pewnością tu pożądane będą pewne cechy osobowości, które w połączeniu z praktyką mogą uczynić Cię mistrzem w zawodzie. Jeśli jesteś osobą która nie boi się wyzwań, lubi się ciągle rozwijać, szkolić i pogłębiać swoją wiedzę i chce dzielić się nią z innymi a przy tym masz niewątpliwie zdolności aktorskie i cechy liderskie ten kurs jest dla Ciebie. Jeśli sądzisz natomiast, że zaliczysz kolejny kursik, aby ładnie wyglądał w CV i się „przyda” możesz być zdziwiony jak wiele będziesz musiał tym razem z siebie dać…, ale wiedz, że na pewno ukończenie tego kursu jest warte Twojego samorozwoju. Mi się podobało

Katarzyna W. - właścicielka firmy

 

Poznałem nowe metody prowadzenia zajęć - prezentacji, wykładów, wystąpień. Po raz pierwszy w życiu doświadczyłem treningu interpersonalnego i było to mocne doznanie. Kurs uświadomił mi niewidzialne mechanizmy pracy grupowej, przywództwa i podziału ról. W jakim sensie poznałem również samego siebie, własne możliwości i ograniczenia.

Kurs daje wiele możliwości poznawczych, a uczenie się przez całe życie jest jednym z wymogów współczesności. Uczestnik kursu nie tylko zdobywa wiedzę, ale także rozwija kompetencje. W stusunkowo krótkim czasie pozwala na uzyskanie kwalifikacji - często zupełnie odmiennych od dotychczas posiadanych.

Zdecydowanie poleciłbym kurs, jednak nie każdemu. Uczestnictwo wymaga odpowiedniego, podmiotowego nastawienia, otwartości na nowe sytuacje, a także pełnego zaangażowania i zdyscyplinowania (punktualność, odstawienie telefonu, dystans do spraw zawodowych i rodzinnych). Pełnię możliwości wykorzystuje się tylko poprzez świadome uczestnictwo.

Tomasz P. - wicedyrektor 

 

Ukończyłam kurs trenera VCC i z cała stanowczością stwierdzam, że wybór tej drogi podniesienia kwalifikacji był w 100 % trafiony.
90 godzin szkolenia, w tym trening interpersonalny, prowadzili wykwalifikowani praktycy i specjaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają trenerów. Zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie trenera, jak i praktycy mają możliwość nauki wykonywania tego zawodu w oparciu o międzynarodowe standardy. Zwrócenie uwagi zarówno na aspekty psychologiczne, merytoryczne, jak i organizacyjne z pewnością są przydatne w codziennej pracy trenera. Uczestnicy szkolenia poprzez pracę w grupie mają możliwość przepracowania na podstawie opracowanych przypadków różnych sytuacji zachodzących w procesach grupowych. Wzajemna wymiana doświadczeń jest dodatkowym atutem szkolenia.
(...)

Marzena S - menager 

Po więcej opinii zapraszamy na profil FB: TRENER VCC