1022

Mamy Lwicę Biznesu 2019!

Sylwia Petryna, założycielka i Dyrektorka Zarządzająca Petra Consulting, coach, mentorka i trenerka z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzona prestiżową statuetką Lwica Biznesu 2019. 

Konkurs od 5 lat organizuje redakcja Law Business Quality. Docenia przedsiębiorcze, zaradne i pełne pasji kobiety, które realizują się w trudnym i zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu, inspirując i motywując do działania inne kobiety. 

Tytuł trafił zaledwie do 25 z ponad 200 aktywnych i przedsiębiorczych kobiet z sektora MŚP, zgłoszonych do plebiscytu z całej Polski. 

 - Dziękuję za to wyróżnienie, moja praca to zarazem moja pasja, cieszę się, że mogę się nią dzielić z innymi kobietami, budzić w nich odwagę do działania i wiarę we własne możliwości. Dziękuję wszystkim osobom, które wspierały mnie w plebiscycie – to jest niezwykle budujące. 

W tegorocznej edycji wśród nagrodzonych kobiet pełnych pasji, bizneswomen, reprezentujących także świat mediów, były takie znakomitości, jak m. in. dr Irena Eris,  pisarka Katarzyna Bonda, projektantka mody Viola Piekut czy Iwona Guzowska, utytułowana bokserka i kick-bokserka. 

W konkursie, pod uwagę brany jest m.in. oryginalny pomysł na biznes (prowadzony minimum 2 lata), umiejętność promocji i PR, zdolność nawiązywania relacji z klientami, działalność społeczna i charytatywna, zdobyte nagrody, wyróżnienia, nieposzlakowana opinia w sieci, rekomendacje klientów. 

Sylwia Petryna to nie tylko bizneswoman, która zbudowała swoją firmę od podstaw, sama. To także kobieta, którą mocno interesują kwestie społeczne. Aktywnie działa m. in. w Wałbrzyskiej Radzie Kobiet, jest współtwórczynią Fundacji Kobiety Zmieniają Świat, prezeską Fundacji Pro Bono. 

Kobiety, ich aktywizacja zawodowa i rozwój w życiu osobistym, są dla niej szczególnie ważne, dlatego firma PC jest znana z wielu ciekawych projektów unijnych, nakierowanych właśnie na tę grupę zawodową. 

To chociażby projekt Biznesłomenki -  w ostatnich 5 latach dzięki projektowi ponad 200 kobiet otworzyło własne działalności gospodarcze. 

To także dwie edycje Wszechnicy Zawodów (druga jest w trakcie) - dzięki pozyskanym środkom unijnym swoje kwalifikacje mogło podnieść 800 osób z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej, w tym blisko połowa to kobiety.