1002

Szkolenia w standardzie VCC

Petra Consulting jako Akademia Edukacyjna oraz Partner Egzaminacyjny VCC organizuje kursy i szkolenia w standardzie VCC.

Ale czym jest VCC?

VCC (Vocational Competence Certificate) to jednolity system kształcenia i certyfikacji kwalifikacji zawodowych. Idea VCC narodziła się
w 2007 roku. Powstała z myślą o współdziałaniu i integracji wiedzy i umiejętności zawodowych z potrzebami przedsiębiorstw 
na międzynarodowym rynku pracy.

System podzielony jest na 3 obszary:

Założeniem systemu certyfikacji VCC jest dostarczenie pracodawcom wiarygodnej i kompleksowej informacji o kwalifikacjach pracowników/kandydatów do pracy. Jest to możliwe dzięki zachowaniu rzetelności i obiektywności procesów egzaminacyjnych, prowadzonych przez niezależne podmioty (Partnerów Egzaminacyjnych). Potwierdzeniem pozytywnego przejścia procesu egzaminacyjnego jest certyfikat wraz z suplementem, w którym zapisano, jakie efekty uczenia się osiągnął egzaminowany wraz z procentowym wskazaniem wyników w poszczególnych obszarach. Dzięki spójności z celami Europass oraz za zgodą Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji certyfikaty VCC opatrzone są logotypem Europass.

Źródło: https://vccsystem.eu/system-certyfikacji/new-competences/opis-systemu-certyfikacji/

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Już wkrótce na naszej stronie pojawi się kalendarz szkoleń na rok 2019.

Jeśli nie znalazłeś nic dla siebie – zadzwoń! Dopasujemy ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb.